Zajęcia dla klas I-V szkoły podstawowej
Bazują na metodzie nauki przez zabawę i poznanie wielozmysłowe. To zajęcia, na których historii można słuchać, dotykać i smakować. Ich metodyka została opracowana pod kierunkiem prof. Violetty Julkowskiej z Instytutu Historii Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Skrzynia Dobrawy
Wprowadza w najstarsze dzieje Polski: uczniowie odkrywają, co mogła wieźć w swojej skrzyni księżniczka Dobrawa, wyruszając z Czech na spotkanie z księciem Polan Mieszkiem.
Niepodległa
To zajęcia, które z powodzeniem zastępują akademię rocznicową z okazji 11 Listopada. Ogromna mapa pozwala odkryć, co doprowadziło do rozbiorów Polski, a co do odzyskania niepodległości w 1918 roku.
Ich częścią są warsztaty plastyczne, podczas których każdy z uczniów otrzymuje figurkę ze sklejki do złożenia oraz pokolorowania. Własnoręcznie wykonany legionista, hallerczyk czy powstaniec wielkopolski jest niepowtarzalną pamiątką z zajęć.
Zajęcia trwają w zależności od tematyki i liczebności grup od 45 do 90 minut. Prowadzimy je w muzeum oraz w formule wyjazdowej- najczęściej w szkole bądź innym, dogodnym dla uczestników miejscu, w obecności wychowawcy lub nauczyciela.
Cennik zajęć:
Skrzynia Dobrawy 250 zł
Niepodległa 300 zł
Zajęcia dla klas IV-VIII oraz szkół ponadpodstawowych
Niełatwe tematy z podstawy programowej takie jak:
- ustrój feudalny
- wyprawy krzyżowe
- Zawisza Czarny
- Jadwiga i Władysław Jagiełło
- zwycięstwo grunwaldzkie
- społeczeństwo stanowe
- relacje polsko-krzyżackie i wiele innych
- przybliżamy, konsekwentnie wykorzystując potencjał nauki przez zabawę. W muzeum uczniowie doświadczają historii, biorą udział w animacjach, rekonstrukcjach i grach w skojarzenia.
Zajęcia w zależności od tematyki trwają 45-90 minut i prowadzone są dla grup do 25 osób w obecności wychowawcy lub nauczyciela.
Cennik zajęć edukacyjnych:
Zajęcia dla klas I-IV: 200 zł
Zajęcia dla klas starszych: 250 zł